KONST / Litografier / Färglitografi 13862163

nr 1386 2163

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, Stortorget. Signerad, numrerad 297/310. Motivet: 35x37cm, yttermått inklusive ram: 53x55cm

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 22 mars 2021
kl 19:54:59

19/3 10:02:20 1      Vinnande bud
22/3 19:44:49 1      justering av budtak

  • Tema
  • 22 mar

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren